2021/2022 AKADEMİK YILI GÜZ/GÜZ+BAHAR/BAHAR YARIYILLARI İÇİN ERASMUS+ ÖĞRENİM VE/VEYA STAJ HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI

2021-2022 eğitim-öğretim yılı (güz-bahar dönemleri için) Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği ön başvuruları online olarak AKSİS sistemi üzerinden yapılacaktır.

Online başvuru sistemi 21 Nisan 2021 tarihinde öğrencilere başvuru için açılacak ve 01 Mayıs 2021 tarihinde ise kapatılacaktır. Bu süre içinde sistem üzerinden başvuruda bulunmayan öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Yabancı Dil Sınavı 08 Mayıs 2021 İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Yabancı Diller Yüksekokul tarafından çevrimiçi olarak İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde yapılacaktır. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki tüm öğrencilerin gidilmesi düşünülen üniversitenin veya programın eğitim dilinden yabancı dil sınavına girmesi önemlidir. Başvuru sistemi öğrencinin hangi dil veya dillerden sınava gireceğini göstermektedir.

Web sayfasında açıklanacak olan sonuçlar değerlendirme açısından nihai, ancak hibe koşulu açısından bir ön seçimdir. Ulusal Ajans tarafından üniversitemize 2021-2022 dönemi hibe tahsisi gerçekleştirildikten sonra hibeli ve hibesiz olarak gitmeyi hak kazanan öğrenciler ilan edilecektir.

Başvuru koşulları ve süreç hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.